Twarda woda w domu a sucha skóra - jak zapobiegać?

Pielęgnacja ciała Wyświetelnia: 3517

U wielu osób twarda woda powoduje suchość skóry. W artykule poruszymy temat twardej wody oraz jak radzić sobie z suchością, zaczerwienieniem, pieczeniem skóry po jej użyciu.


Czym jest twarda woda?

O twardej wodzie mówimy, gdy stężenie kationów wapnia i magnezu są za wysokie, przez co zmieniają właściwości wody.  Woda zwiększa napięcie powierzchowne, które nie pomaga nam podczas mycia. Zabrudzenia są trudniejsze do wyczyszczenia, przez co zwiększone jest zapotrzebowanie na użycie większej ilości żelu pod prysznic, płynu do mycia lub mydła co nie wpływa korzystnie na skórę. Twarda woda powoduje również zaczerwienienia skóry, podrażnienia oraz swędzenie.

To nie wszystko, w wielu rejonach Polski woda zawiera bardzo duże dawki chloru oraz inne zanieczyszczenia, które w połączeniu z twardą wodą kumulują efekty pieczenia, oraz suchości skóry!

Jak zapobiegać?

Skutki twardej wody odczuje każda osoba. Najbardziej odczują to osoby, które mają suchą lub wrażliwą skórę.Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zakupienie domowego zmiękczacza wody, urządzenia, które można kupić i samodzielnie zamontować w domu. Jest to najskuteczniejszy, lecz kosztowny sposób na twardą wodę.

Jeśli chcemy, aby nasza skóra była idealnie aksamitna oraz sprężysta nie powinniśmy używać produktów na bazie mydła.Czas kąpieli powinien zostać skrócony do minimum a woda z naszego ciała wytarta w bardzo delikatny sposób.
Po całej ceremonii mycia obowiązkowo zaaplikować na skórę naturalny balsam do pielęgnacji ciała, hipoalergiczny, aby nie wywołał alergii. Balsam do ciała nawilży oraz zapobiegnie wysuszaniu skóry.


Skoncentruj się na wybraniu produktu premium, który nie zawiedzie Twojego ciała. Wybierz markę OnyxLab, a my zregenerujemy Twoje ciało i zmysły.

Ocena: 5.0
35 zł
Balsam do ciała
Zobacz

Zapisz się do newslettera Onyx Lab!

Dołącz do newslettera już teraz a otrzymasz kod rabatowy -10% na zakupy w naszym sklepie internetowym!

Będziesz otrzymywać od nas również informacje o nowych produktach oraz promocjach.